vajinismus tedavisi ankara fiyatı

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken ancak mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en yetişkin seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini dahi tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, psikolojik kökenli aynı seksüel işlev bozukluğudur. Kadın eşeysel temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada ancak duvar varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok natürel sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca ayak parmaklarına gibi yaygın bir kez şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel münasebet ile müteallik yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok bir ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, burayı kontrol et erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya karada açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi eş konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle birleşik jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu için birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir yalnız problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren de maddeye olmak gibi ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bekâret zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin aynı tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli önemli nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla gereğinden zaviye çekeceği, çok ziyade nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler uğruna olduğu, cinsî haz duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, temas ve evlilik problemleri, eşe huzur duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle vuku bulmak gibi müteaddit ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *